KONUM BİLGİLERİMİZ
TELEFON NUMARAMIZ
0216 387 06 06
Kaporta Ve Boya

Kaporta Ve Boya

Araç üzerinde oluşan her türlü boya hasarları herhangi bir ton farklılığı olmaksızın, tüm Opak ve Metatik renklerde fırın boya ile giderilir.
 
Boya fırınımızda en son teknoloji dijital ve doğalgazlı sistem kullanılmaktadır. Kullandığımız en son teknoloji sistemler boyama işleminin tozsuz bir otamda yapılmasını, özel filtreler sayesinde partiküllerin boya ile etkileşime girmemesini, havadaki nem oranı minimum seviyeye indirerek boya işleminin kalitesinin arttırılmasını sağlar. 
Uzman personel ve teknik donanımı ile tüm kaporta hasarlarına profesyonel çözümler üretmekteyiz. Her marka ve model binek aracın gerek yedek parça temini, gerek montajı ve gerekse boyama işlemleri firmamız bünyesinde gerçekleştirilmektedir.

Günümüzde otomotiv sektörü geniş kitleleri kapsaması sayesinde teknolojinin de gelişmesiyle önemli bir araç haline gelen ve tüm dünya da ihtiyaç duyulan bir sektör durumuna gelmiştir. Kendi içerisinde birçok bölümü ve araçları barındıran bu sektörde devlet ve özel şirketler olarak maddi gelir kaynağı sağlanmaktadır. Araç yapımından bakımına kadar özel servisler, markalar, yedek parça ve ustalık gerektiren bir sektör olarak önemli gelir kaynağı ve iş olanağı sağladığı için dünya da vazgeçilemeyen bir sektördür. Her üretilen otomotiv markanın satışı, tanıtımı ve araç bakım servisleri bulunmaktadır. Büyük şirketlerin iki farklı marka çıkararak motor bölümü ayrı yapıp kaporta bölümünü de ayrı yaparak kendi içerisindeki pazarı diğer marka araçlara satışını da sağlamaktadır. Otomotiv denilince akla ilk gelen ve gözle görülen dış görünümü olduğu için herhangi hasar ya da kaza durumunda kaporta ve boya tamir kısmı çok önemlidir. Bu yüzden kaporta ve boya dikkat edilmesi gereken ve ustalık gerektiren bir iştir.

Kaporta bakımında ilk dikkat edilmesi gereken aracın dış durumun da nasıl bir hasar oluştuğu ve hasara maruz kalan bölgelerin hangileri olduğu tespit edilmelidir. Hasar olan bölgede parça değişimi olacaksa yeni ya da yedek alınan ikinci el parçanın montaja uygun şekilde kaporta da yeri ayarlanmalıdır. Hasarlı olan bölgede parça onarım işlemine uygunluk varsa en doğru onarım tekniği ve ustalık kullanılarak düzeltilmelidir. Kaporta bölümümün de kesme, delme, kaynak atma gibi işlemler yapılacağı zaman aracın daha sonra ki süreçte sıkıntı çıkarmaması için iyi bir işçilikle dikkatli tespitler ve uygulamalar yapılarak onarılması gerekmektedir. Yapılan işlemler sonrası aracın boyası optik ve kimya bilgisi ile el becerisinin ustalığıyla boyanmalıdır. Ülkemizde otomotiv sektöründe bu hizmetleri sunan firmalarımız bulunmaktadır. Parkoff otomotiv de bunlardan bir tanesidir.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.

Parkoff